Vajinoplasti İstanbul  

  Vajinoplasti İstanbul; doğum ya da yaşa bağlı olarak deforme olan vajinal dokuların toparlanması ve vajinanın daha sıkı bir yapı kazanması için yapılan işlemlerdir. Halk arasında “vajina daraltma ameliyatı” olarak da bilinen vajinoplasti, genellikle cinsellikten alınan hazzı artırmak amacıyla yapılır. Bununla birlikte labioplasti gibi diğer vajinal estetik işlemlerle de kombinlenebilir. Bu durumda İstanbul vajinoplasti fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

  Vajinoplasti, cerrahi ile yapılan bir işlem olmasına rağmen uygulama ve iyileşme süresi oldukça kısadır. Hastalarımız vajina daraltma operasyonundan hemen sonra evine gidebilir ve birkaç gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. İstanbul vajinoplasti ve vajina daraltma fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı) Nedir?

  Vajinoplasti; genişleyen vajinanın daraltılması ve yeniden sıkı hâle getirilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Vajinoplastinin amacı; vajina genişlemesine bağlı yaşanan cinsel sorunları minimuma indirmektir. Yaygın olarak vajina daraltma olarak da bilinen bu işlem, özellikle doğumdan sonra oluşan deformasyonun toparlanmasında oldukça başarılıdır.

  Vajinanın Genişlemesi Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

  Vajinal dokular oldukça esnek yapıdadır. Bu nedenle doğumlardan sonra kolayca genişleyebilirler. Vajina genişlediğinde ise cinsel ilişki her iki taraf için de zor olabilir.

  • Cinsellik sırasında vajinadan ses gelmesi
  • Cinsel hazzın azalması
  • Bağırsak, idrar torbası ve rahim sarkması vajina genişlemesine bağlı ortaya çıkabilecek şikâyetlerdir.

  İstanbul Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Zaman-Kimlere Yapılabilir?

  Vajina daraltma ameliyatı 18 yaşından büyük olan ve ameliyatı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese yapılabilir. Doğum ve yaşın etkisi nedeniyle genellikle 40 yaş ve üzeri hastalarımızın tercih ettiği bir işlemdir. Ancak yapısal olarak vajina genişliği olan hastalarımıza da uygulanabilir. Vajinoplasti;

  • Daha önce bir ve birden fazla doğum yapan kadınlar
  • Genetik olarak vajina genişliği olanlar
  • Doğum esnasında yırtıkları olanlar
  • Vajinal bölgede travmatik nedenlerle esneme ve genişleme olanlar tarafından sıkça tercih edilen bir genital estetik uygulamadır.

  İstanbul Vajinoplasti Nasıl Yapılır? Vajina Daraltma Ameliyatında Acı Hissedilir Mi?

  Vajinoplasti ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Her iki yöntemde de herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ağrılar da ağrı kesici ile kontrol altına alınır. Vajinoplasti yapılırken cerrahi ile fazla cilt dokusu çıkarılır. Fazlalık çıkarıldıktan sonra dokular toparlanır ve vajina hedeflenen şekilde daraltılır. Ameliyat yaklaşık 30 – 60 dakika sürer.

  İstanbul Vajinoplastiden Sonra Dikiş Alınır Mı?

  Uygulamada estetik dikişler kullanıldığı için işlemden sonra dikiş alınmasına gerek yoktur. Bu dikişler yaklaşık 7 – 15 gün içerisinde, kendiliğinden erir.

  İstanbul Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Vajinoplasti ameliyatlarında vajinanın iç kısmından kesi yapılır. Bu kesi vajinanın içerisinde kaldığı için iz kalması söz konusu değildir. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı yapıldığı dışarıdan bakan bir kişi ya da kişinin partneri tarafından anlaşılamaz.

  Vajinoplasti ile Vajina Ne Kadar Daraltılabilir?

  Vajina daraltma ameliyatlarında ne kadar daraltma yapılacağı kişiden kişiye değişebilir. Eğer vajinadaki genişleme azsa, yaklaşık 1 – 2 cm’lik bir daralma yeterli olabilir. Ancak genişleme fazla olan hastalarımızda 4 – 5 cm’lere kadar genişletme yapılabilir. İstanbul vajinoplasti hakkında tüm sorularınız için Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  İstanbul Vajinoplasti Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Vajinoplastiden sonra, hastalarımız kısa süre içerisinde günlük yaşamlarına dönebilmektedir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişse de yaklaşık birkaç gün içerisinde iş ve günlük yaşama dönülebilir.

  • Vajinoplasti ameliyatlarından sonra hastalarımız aynı gün içerisinde evlerine dönebilirler. Hastane istirahatine gerek yoktur.
  • Ameliyattan sonraki birkaç gün ağır kaldırmamaya ve vücudu yormamaya özen göstermek gerekir.
  • Ameliyattan yaklaşık 6 – 8 saat sonra ayakta olmak şartı ile duş alınabilir.
  • Cerrahi uygulama yapıldığı için enfeksiyon riski az da olsa vardır. Bu nedenle havuz, hamam ve sauna gibi toplu kullanım alanlarından uzak durmak ve vajina temizliğine özen göstermek gerekir.

  Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

  Vajina daraltma ameliyatlarından kısa süre sonra cinsel ilişkiye girmek, vajinanın yeniden genişlemesine neden olabilir. Bu nedenle en az 4 – 6 hafta cinsel perhiz gerekir. Aynı zamanda vajinoplastiden kısa süre sonra gebe kalmak ve doğum yapmak da sıkılaşma etkisini azaltır. Bu nedenle vajinoplastiden sonra doğum yapılacaksa, doğum yöntemi olarak sezaryen seçilebilir. Ya da planlanan gebelikten sonra vajinoplasti yapılabilir.

  İstanbul Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Fiyatları 2021

  Vajinal dokuların genişlemesi zaman içerisinde ortaya çıkabilecek, doğal bir durum olsa da cinsel yaşamı ciddi şekilde etkileyebilir. Hem kadın hem de erkeğin cinsellikten aldığı haz azalır. Vajinal genişlemeye bağlı oluşan ses sorunu da bazı çiftler için büyük problem olabilmektedir. Bu noktada vajinoplasti sayesinde, dakikalar içerisinde etkin sonuçlar alınabilir. Gerekli görülürse vajinoplasti ile birlikte labioplasti de yapılabilir ve sarkan üst dudakların toparlanması sağlanabilir. Hem işlemin detayları hem de uygulanacak cerrahi süreç İstanbul vajinoplasti fiyatlarını etkiler. Bu nedenle kliniğimizi arayabilir ve vajinoplasti fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

  Open chat