Labioplasti İstanbul

  Labioplasti İstanbul, iç ve dış vajinal dudakların orantılı hâle getirilmesi için yapılan genital estetik işlemlerdir. Vajinanın normal görünümünde, büyük yani dış dudaklar, iç dudakları (küçük dudaklar) kaplar. Bunun aksine, küçük dudakların daha büyük olması ise hem estetik hem de cinsel sorunlara neden olabilir. Labioplasti sayesinde büyük ve küçük dudakların orantılı olması sağlanır. İşlem aynı zamanda vajinoplasti gibi diğer estetik uygulamalarla birlikte de yapılabilir. Bu durumda İstanbul labioplasti fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

  Labioplasti ameliyatları oldukça kısa sürede tamamlanır. Hastalarımız işlemin yapıldığı gün evlerine dönebilirler. Dolayısıyla 30 – 45 dakika gibi kısa bir sürede hayal edilen vajina görünümüne sahip olmak mümkündür. İstanbul labioplasti ve labioplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Mehmet Telek’ten randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti (Vajina Dudak Ameliyatı) Nedir? Neden Yapılır?

  Labioplasti, en çok tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Vajina dudaklarında eşitsizlik olması, iç dudakların daha büyük ya da sarkık yapıda olması oldukça sık rastladığımız bir durumdur. Bazı kadınlarda doğumlar ve ilerleyen yaşa bağlı olarak iç dudaklar sarkar. Bazı kadınlarda ise yapısal olarak iç dudaklar daha büyüktür. Bu durum, birçok kadın tarafından rahatsız edici bulunur. Çünkü iç dudakların büyük olması tayt, mayo ve bikini gibi dar kıyafetleri giymeyi zorlaştırmaktadır.

  Büyük iç dudaklar, cinsel ilişki sırasında da rahatsızlığa neden olabilir. İç dudaklar normalden büyük olduğu için cinsellik sırasında ağrı ya da acı hissedilebilir. Her iki durumda da labioplasti ameliyatı yapılabilir.

  İstanbul Labioplasti Kimlere Yapılır?

  Labioplasti, 18 yaşını geçmiş ve cerrahiye engel olan herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkese yapılabilir. Labioplasti sırasında vajina içerisine herhangi bir müdahale yapılmaz. Bu nedenle bakire hastalarımıza da yapılabilen bir işlemdir. Sadece doğum nedeniyle iç dudakları sarkan kadınlara değil, hiç doğum yapmamış hastalarımıza da yapılabilir.

  İstanbul Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti, cerrahi bir uygulamadır. Bu nedenle mutlaka steril koşullarda, uzman bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması gerekir. İşlem çoğunlukla lokal anestezi ile yapılır. Ancak gerekli durumlarda genel anestezi de yapılabilir. Ameliyat sırasında hastanın ihtiyaçlarına ve isteklerine göre iç dudaklar küçültülür. Ya da dış dudakların dolgu ile büyütülmesi ya da küçültülerek, iç dudaklarla orantılı hâle getirilmesi sağlanabilir. Bu noktada vajinanın yapısına göre, özel olarak cerrahi planı yapılmalıdır.

  Labioplastiden Sonra İz Kalır Mı ?

  Labioplasti cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle birçok hastamız işlemden sonra bölgede iz kalmasından korkar. Ancak labioplasti sonrasında yok denecek kadar küçük bir iz kalır. Bu iz de zaman içerisinde kendiliğinden yok olur. Dolayısıyla labioplastiden sonra iz kalmaz ve cerrahi işlem yapıldığı dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

  İstanbul Labioplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti ameliyatlarının süresi kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Özellikle labioplasti ile birlikte vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatı da yapılacaksa ameliyat süresi uzayabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 30 – 60 dakika içerisinde işlem tamamlanır.

  İstanbul Labioplasti Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir? İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti ameliyatlarından sonra genellikle ciddi komplikasyonlar ortaya çıkmaz. Ancak kişinin temizlik ve bakımına özen göstermesi gerekir. Aynı zamanda doktorun uzmanlığı da ameliyatın başarısında oldukça etkilidir. Labioplasti ameliyatlarından sonra;

  • Yoğun kanama olmaz. Dikiş hattında hafif sızıntıların olması ise normaldir. Bu da lekelenme tarzında, hafif kanamalara neden olabilir. Bu nedenle ameliyattan sonraki 1 haftalık süreçte günlük ped kullanılabilir.
  • Eğer vulvada yoğun ödem ve kızarıklık olursa soğuk kompres yapılabilir. Ancak bu yan etkilerin artması durumunda mutlaka doktor ile iletişime geçmek gerekir.
  • Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bu nedenle işlem sonrasında dikişlerin alınması gerekmez. Yaranın iyileşmesi ve dikişlerin düşmesi yaklaşık 10 – 15 gün sürer. Vajina ve vulva, kanlanmanın yoğun olduğu bölgeler olduğu için iyileşme süresi de hızlıdır.
  • Bölgede gerilmeye neden olacağı için bir süre yoga, pilates gibi sporlardan uzak durmak gerekir. Aynı zamanda enfeksiyona neden olabilecek ortak kullanım alanlarından da uzak durulmalıdır.

  Labioplastiden Sonra Ne Zaman Cinsel İlişki Yaşanabilir?

  Labioplasti sonrasında bölgenin gerilmesinden kaçınmak gerekir. Bu nedenle bir süre cinsel ilişkiden de uzak durulması tavsiye edilmektedir. Yaklaşık 4 – 6 hafta sonra hastalarımız cinsel yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilirler. Kişiden kişiye değişmekle birlikte günlük yaşama dönüş süresi ise 1 – 3 gündür diyebiliriz.

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2021

  Labioplasti, özellikle iç dudakların görünüşünden rahatsız olan kadınlar için oldukça olumlu sonuçlar verir. İç ve dış dudaklar orantılı hâle geldiği için dar kıyafetler rahatça giyilebilir. Rahatsız edici çıkıntı ortadan kalkar. Aynı zamanda kişinin bedeni ile barışması cinsel ilişkiye de yansır. İç dudakların büyük olmasından kaynaklı ağrı ve acı sorunları da ortadan kalkar. Labioplastinin sonuçları ise kalıcıdır. İstanbul labioplasti fiyatları ise uygulanacak cerrahi plana göre değişebilir. Bu nedenle her hastamız için özel olarak değerlendirilmesi gerekir. İstanbul labioplasti ve labioplasti fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Mehmet Telek’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

  Open chat