Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

  Kızlık zarı dikimi İstanbul; “hymen” olarak da bilinen kızlık zarının yeniden onarılması için yapılan cerrahi işlemlerdir. Kızlık zarı, ilk cinsel ilişkide ya da vajina içerisine bir cisim girmesi sonucu yırtılabilir. Toplumda “bekâret” ile ilişkilendirildiği için kızlık zarının tamir edilmesi istenebilir.

  Kızlık zarı dikimi hem geçici hem de kalıcı olarak yapılabilir. “Geçici kızlık zarı dikimi” özellikle evlilik tarihi belli olan ya da dikimden kısa süre sonra yeniden cinsel ilişkiye girmeyi planlayan kişiler için idealdir. “Kalıcı kızlık zarı dikimi”nde ise dikim işlemi çok daha uzun ömürlü olacak şekilde yapılır ve cinsel ilişki ne zaman olursa olsun yeniden kanama olacaktır. Yazımızın devamında “Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?”, “Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?” gibi sıkça sorulan sorulara yanıt bulabilirsiniz. İstanbul kızlık zarı dikimi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için ise Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kızlık Zarı Nerededir?

  Kızlık zarı, vajina girişine yakın bir bölgede bulunur. Vajinanın yaklaşık 2 – 3 cm iç kısmında bulunur. Vajina girişine yakındır. Oldukça esnek yapıda olan bu doku, 1,5 – 2 milimetre genişliğindedir ve zara benzer. Genellikle ilk cinsel ilişkide yırtıldığı için toplumda “kızlık zarı” olarak adlandırılmış ve bekâretle ilişkilendirilmiştir.

  Kızlık Zarının Yırtıldığı Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık zarının yırtıldığı kanama ile anlaşılır. İlk cinsel ilişkiden sonra yaşanan vajinal kanamanın nedeni de budur. Kanamanın miktarı her kadın için farklı olabilir. Bazı kişilerde sadece lekelenme tarzında, az miktarda kanama olur. Bazı kadınlarda ise birkaç gün devam eden, daha yoğun kanama görülebilir. Ancak kanama olması, kızlık zarının kesinlikle yırtıldığı anlamına gelmez. Bazı kişilerde zarın yapısına ve esnekliğine bağlı olarak yırtılma olsa bile kanama gerçekleşmeyebilir.

  İstanbul Kızlık Zarı Muayenesi Nedir?

  Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlamanın en kesin ve sağlıklı yolu kızlık zarı muayenesidir. Kızlık zarı muayenesi, kadın doğum uzmanları tarafından, klinik ortamında yapılır. Kişinin kendi kendine zarı kontrol etmesi mümkün değildir. Muayene sırasında vajinal dudaklar aralanır ve kadın doğum alanında uzman olan doktorlar, zarın yırtılıp yırtılmadığını kolayca anlayabilir. Gerekli durumlarda kolposkopi yardımıyla da kızlık zarının durumu kontrol edilebilir. İstanbul kızlık zarı muayenesi hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Kızlık Zarı Dikilebilir Mi?

  Hem toplumsal hem de bireysel kaygılarla kızlık zarının yeniden onarılması istenebilir. Bu durumda kızlık zarının dikilmesi mümkündür. Kızlık zarı dikimi cerrahi bir işlemdir ve iki farklı yöntemle yapılabilir:

  Geçici Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık zarı dikildikten kısa süre sonra yeniden cinsel ilişkiye girecek olanlarda tercih edilen bir yöntemdir. Tıpkı ilk cinsel ilişkide olduğu gibi geçici kızlık zarı dikildiğinde de vajinal kanama olur. Geçici kızlık zarı dikiminin özelliği ise sadece 7 gün süreyle etkili olmasıdır. Yani zarın dayanıklılık süresi 7 gündür ve 7 günden sonra gerçekleşen cinsel ilişkilerde vajinal kanama olmaz.

  Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık zarının kalıcı olarak onarılmasıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde “flep” ya da “mikrocerrahi” yöntemi kullanılabilir.

  Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikiminde kızlık zarının yırtık parçaları birleştirilir ve tamamen yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Bu nedenle sonuçlar kızlık zarının orijinal yapısına oldukça benzer. Ancak doktorun deneyimi ve bu alanda uzman olması oldukça önemlidir.

  Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

  Kızlık zarı dikimi oldukça kısa süren bir işlemdir ve klinik ortamda yapılabilir. Yaklaşık 20 – 25 dakika içerisinde işlem tamamlanır. Ancak uygulanan dikim yöntemine göre bu süre biraz daha uzun ya da kısa olabilir.

  Kızlık Zarı Dikilirken Acı ya da Ağrı Hissedilir Mi?

  Kızlık zarı dikimi yapılırken genellikle sedasyon olarak da bilinen, güçlü bir anestezi yöntemi kullanılır. Sedasyon, genel anestezi kadar ağır bir anestezi değildir. Derin bir uykuya benzer. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Bazı durumlarda ise lokal anestezi tercih edilebilir. Her iki yöntemde de hastalarımızın ağrı hissetmesi söz konusu değildir.

  Kızlık Zarı Dikildikten Sonra Kanama Olur Mu?

  Kızlık zarı dikiminden sonraki ilk cinsel ilişkide yeniden kanama olacaktır. Bu noktada hastalarımız endişe etse de hem geçici hem de kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra kanama olur. Zarın dikildiği ise hasta bu bilgiyi paylaşmadığı sürece anlaşılmaz.

  İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2021

  Kızlık zarı dikiminden sonra, hasar gören kızlık zarı tamamen yenilenir ve onarılır. Bu nedenle bir sonraki cinsel ilişkide sanki hiç yırtılmamış gibi kanama olur ve kızlık zarının daha önceden hasar gördüğü anlaşılmaz. Bu noktada hastanın ihtiyaçlarına göre farklı teknikler kullanılabilir. İstanbul kızlık zarı dikimi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Open chat