Kadın Doğum Uzmanı İstanbul

  Jinekolog olarak da bilinen kadın doğum uzmanları, tıp eğitimi alan ve kadın hastalıklarında uzmanlaşan kişilerdir. Gebelik, doğum kontrol yöntemleri, vajinal enfeksiyonlar, tüp bebek tedavisi ve adet düzensizliği gibi birçok konu kadın hastalıkları ve doğum alanına girer. Kadın doğum uzmanı İstanbul bu ve buna benzer hastalıkların hem tanı hem de tedavi sürecinde yer alırlar. Bu nedenle doktorun uzmanlığı da tedavi sürecinde oldukça önemlidir.

  Eğer siz de İstanbul kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu almak isterseniz Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz. Jinekoloji, jinekolojik estetik, infertilite tedavisi ve laparoskopik uygulamalar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı (Jinekolog) Kimdir? Hangi Hastalıklara Bakar?

  Kadın doğum uzmanları, kadın hastalıkları alanında uzmanlaşan doktorlardır. Kendi muayenehanelerinde ya da hastanelerde görev yaparlar. Jinekolojik muayeneden, laparoskopik rahim ve yumurtalık ameliyatlarına kadar pek çok alanda görev alırlar. Bu nedenle gebelik, doğum ve kadın üreme sistemini ilgilendiren her konu hakkında yetkinliğe sahiptirler.

  Kadın Doğum Uzmanlarının Baktığı Başlıca Rahatsızlıklar ve Konular

  • Vajinismus ve tedavisi
  • Gebelik danışmanlığı
  • Gebelik takibi ve riskli gebelik takibi
  • Düşük tedavisi
  • Doğal ve sezaryen doğum
  • Kısırlık tedavisi (Aşılama ve tüp bebek tedavileri)
  • Eşlere uygun kontrol yöntemlerinin belirlenmesi ve doğum kontrol aparatlarının yerleştirilmesi
  • Jinekolojik muayene
  • Laparoskopik rahim ve yumurtalık ameliyatları
  • Vajinal enfeksiyonların tedavisi
  • Adet düzensizliği ve tedavisi
  • Rahim ve vajinal sarkmanın tedavisi

  İstanbul Kadın Doğum Uzmanına Ne İçin Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

  Rutin jinekolojik muayene, kadın sağlığı için oldukça önemlidir. Özellikle rahim ağzı kanseri riski taşıyan kadınlarda rutin jinekolojik muayene ile erken teşhis mümkündür. Bu nedenle herhangi bir fizyolojik sorun yaşamasa bile yılda bir kez jinekolojik muayene yapılabilir. Rutin yapılan muayene dışında da doğum kontrolü, enfeksiyonlar, smear kontrolleri ya da vajinal akıntı ve doğum gibi birçok nedenle kadın doğum uzmanına gidilebilir:

  Adet Düzensizliği

  Hastalarımızın en sık jinekolojik muayeneye gelme nedenlerinden biridir. Adet düzensizliği, özellikle adet görülen ilk dönemlerde ya da menopoz öncesinde sık görülür. Ancak sürekli tekrarlayan adet düzensizlikleri daha ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilir. Rahim duvarının kalınlaşması, Polikistik Over Sendromu (PKOS) ya da hormonal dengesizlikler adet düzensizliğine neden olabilir.

  Doğum Kontrolü ve Doğum Kontrol Araçlarının Kullanımı

  Kadın doğum uzmanları, doğum kontrol yöntemleri hakkında en doğru bilgileri verebilir; bu konuda hastalarını yönlendirebilirler. Aynı zamanda spiral ya da iğne gibi bazı doğum kontrol yöntemleri de uygularlar.

  Jinekolojik Muayene ve PAP-Smear Testi

  Jinekolojik muayene, kadın üreme sistemindeki birçok rahatsızlığı teşhis etmenin başlıca yoludur. Özellikle vajinal enfeksiyonlar, mantar ve bakteri kaynaklı hastalıklar, bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve kısırlığın araştırılması gibi birçok tanı sürecinde ilk aşamadır. İstanbul kadın doğum uzmanı ve jinekolojik muayene için kliniğimizi arayabilirsiniz.

  Gebelik ve Kısırlık Tedavisi

  Gebelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için düzenli kontrollerin yapılması oldukça önemlidir. Böylece bebekte var olan birçok fizyolojik rahatsızlık erken dönemde tespit edilebilir ve annenin daha rahat bir gebelik süreci geçirmesi sağlanabilir. Bu noktada doğru yönlendirmelerin yapılmasında ise kadın doğum uzmanının deneyimi oldukça önemlidir. Özellikle kısırlık tanı ve tedavisi, tüm detayları ile ele alınması gereken bir konudur.

  Menopoz ve Menopoz Öncesi Dönem

  Menopoz dönemi her kadın için farklı ve özel bir dönemdir. Genel belirtiler aynı olsa da menopoz dönemi şikâyeti her kadında farklı şiddette yaşanabilir. Aynı zamanda adetten kesilme gerçekleştiği anda kadının yapısal olarak buna hazır olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Çünkü 45 yaşından önce olan, erken gebelikler özellikle kemik, kalp ve damar sağlığı için ciddi riskler oluşturabilmektedir.

  İstanbul Kadın Doğum Uzmanı ve Fiyatları 2021

  Kadın doğum uzmanları, tıp eğitimini tamamlayıp, uzmanlığını aldıktan sonra hem hastanelerde hem de kendi özel muayenehanelerinde çalışabilirler. İstanbul kadın doğum uzmanı ve fiyatları ise değişkenlik gösterebilir. Bu noktada doktorun deneyimi ve hangi alanda uzmanlaştığı da oldukça önemlidir. İstanbul kadın hastalıkları ve doğum hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Mehmet Telek’in kliniğini arayabilirsiniz.

  Open chat