Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul; vajinadaki estetik ve işlevsel sorunların giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Vajinoplasti, labioplasti (dudak estetiği), G ve O noktası büyütme işlemleri en çok tercih edilen genital estetik uygulamalardır. Genital estetik İstanbul fiyatları ise yapılan işlemin türüne göre değişebilir.

  Vajinanın estetik görünümü sadece kadının cinsel yaşamını değil, kıyafet seçimlerini ve özgüvenini de etkileyebilir. Bu nedenle genital estetik yaptıranlar kendilerini hem sosyal yaşamda hem de cinsel hayatlarında daha rahat hissetmektedir. Yazımızın devamında vajinoplasti, labioplasti, kızlık zarı dikimi ve G noktası büyütme işlemleri hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. İstanbul genital estetik ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için ise Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik işlemler vajinal dudakların şekillendirilmesi, sarkmaların giderilmesi, haz noktalarının hassaslaştırılması gibi birçok işlemi içerir. Bu işlemler hem kadının cinsellikten daha fazla zevk almasını hem de vajinal bölgenin görünümünden memnun olmasını sağlar. Özellikle sarkan dudaklar, kıyafetlerden de belli olduğu için tayt, mayo ve bikini gibi kıyafetleri giymeyi zorlaştırabilir. En çok tercih edilen genital estetik işlemler;

  • Vajinoplasti
  • Labioplasti
  • Kızlık zarı dikimi (İstanbul kızlık zarı dikimi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için “Kızlık zarı dikimi İstanbul” yazımızı okuyabilirsiniz.)
  • G ve O noktası büyütme olarak sıralanabilir.

  İstanbul Genital Estetik Neden Yapılır? Kimler Tercih Edebilir?

  Genital estetik uygulamalar hem estetik hem de işlevsel nedenlerle yapılabilir.

  Cinsellikten Alınan Hazzın Artması

  Vajinal dokular esneme ve genişleme özelliğine sahip olan, esnek dokulardır. Bu nedenle doğumlardan sonra, ilerleyen yaşın da etkisi ile sarkabilir ve genişleyebilir. Özellikle vajinanın genişlemesi, cinsellikten alınan hazzı her iki taraf için de azaltabilir. Bu durumda vajinanın yeniden toparlanması istenebilir. Aynı zamanda iç dudakların normalden büyük ve sarkmış olması da cinsellik sırasında ağrı ve acı şikâyetlerine neden olabilir.

  Estetik Kaygılar

  İç dudakların sarkık olması bazı kadınlarda zamanla ortaya çıkar. Bazı kadınlarda ise yapısal olarak iç dudaklar daha büyüktür. Bu durum özellikle tayt gibi dar kıyafetleri tercih eden kadınlar için problem olabilir. İç dudaklar çıkıntı oluşturarak, dar kıyafetlerden de belli olabilir.

  Toplumsal Kabuller

  Kızlık zarı dikimi, estetik amaçlı uygulanmasa da genital estetik kapsamında ele alınan bir işlemdir. Genellikle toplumsal inançlar ve kabuller nedeniyle tercih edilir.

  Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir? Neden Yapılır?

  Vajinoplasti, özellikle zor doğum yapan ya da çok sayıda doğum yapan kadınlar tarafından tercih edilen bir genital estetik işlemdir. Doğumlar, vajinayı genişleten başlıca etkendir. Bununla birlikte bazı kadınlarda yapısal olarak da vajina daha geniş olabilir. Her iki durumda da vajinanın cerrahi uygulamalar ile genişletilmesi mümkündür.

  İstanbul Vajina Daraltma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

  Vajina daraltma işlemleri genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat yaklaşık 30 – 45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Vajinanın arka duvarından yapılan cerrahi işlemler sayesinde vajinanın daraltılması sağlanır.

  Vajina Daraltıldıktan Sonra Yeniden Genişler Mi?

  Vajina daraltmanın etkileri kalıcıdır. Ancak vajina daraltılsa bile dokuların yaşlanma süreci devam eder. Bu nedenle ilerleyen yıllarda vajinada hafif bir bollaşma yeniden yaşanabilir. Vajinoplastinin kalıcılığında en önemli etken ise doğumlardır. Eğer kadın işlemden kısa süre sonra yeniden doğum yapmayı planlıyorsa, vajina genişleyebilir.

  İstanbul Vajina Daraltmadan Sonra Cinsel Perhiz Süresi Ne Kadardır?

  Ameliyattan hemen sonra cinsel ilişki yaşamak vajinanın genişlemesine neden olabilir. Bu nedenle dokular tam olarak oturana ve iyileşene kadar cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir. Bu süre yaklaşık 6 haftadır.

  Labioplasti Nedir? Neden Yapılır?

  Labioplasti İstanbul, vajinal dudakların ideal boyutlarına getirilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Vajina, iç (küçük) ve dış (büyük) olmak üzere iki dudaktan oluşur. Dış dudaklar, iç dudaklardan daha büyük ve onları saran yapıdadır. Ancak bu durumun tam tersi olduğunda, vajina sarkık görülebilir. Bu da cinsel ilişki sırasında ağrı şikâyetine neden olabilir. Dışarı sarkan iç dudaklar, vajinaya daha fazla bakteri taşınmasına neden olabilir. Ayrıca bu dudaklar dar kıyafetlerden kolayca belli olabilir. Bu da kadının tayt, mayo ve bikini giyerken kendini rahatsız hissetmesine yol açabilir.

  İstanbul Labioplasti (Vajina Dudak Estetiği)Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatları genel ya da lokal anestezi ile yapılır. Bu nedenle hastalarımız işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Ameliyat sırasında küçük dudaklar toparlanır ve dış dudaklarla orantılı hâle getirilir. Ya da dış dudaklara dolgu uygulamaları yapılabilir.

  İstanbul Labioplastiden Sonra İz Kalır Mı?

  Labioplastinin etkileri kalıcıdır. İşlem sonrasında ise iz kalmaz. Bu nedenle estetik açıdan tam olarak beklenen sonuçlar alınabilir. Labioplasti sırasında vajina içine müdahalede bulunulmadığı için bakire hastalarımıza da estetik amaçlarla uygulama yapılabilmektedir.

  Labioplastiden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

  • Labioplasti ameliyatlarından sonra kişisel hijyene dikkat etmek oldukça önemlidir. Vajina temizliği önden arkaya yapılmalı, bölgenin temiz tutulması gerekir. Böylece enfeksiyon riski minimuma iner.
  • Ameliyattan yaklaşık 24 saat sonra duş alınabilir. Enfeksiyondan kaçınmak için ayakta duş alınması tavsiye edilir.
  • Ameliyattan sonra zaman zaman ara kanamalar olabilir. Bu nedenle günlük ped kullanılabilir.
  • Yaklaşık 3 – 4 hafta sonra cinsel yaşama dönülebilir.

  G ve O Noktası Büyütme Nedir?

  G noktası, kadınların cinsellikten haz almasını sağlayan, en önemli bölgelerden biridir. Vajinada uyarılma açısından en hassas bölgedir. Bu nedenle orgazm ile doğrudan ilgilidir. G noktası, vajinanın iç kısmında bulunur ve dolgun bir tepeciğe benzer. Bu bölgeye yapılan dolgu uygulamaları sayesinde bölgenin daha hassas hâle gelmesi sağlanabilir. Dolgu uygulamasında ise hem yağ hem de hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılabilir.

  G Noktası ve O Noktası Büyütme Arasındaki Fark Nedir?

  O-shot” olarak da bilinen O noktası büyütme işlemi de dolgu ile yapılır. Ancak enjeksiyon G noktasına değil, vajina girişi ve klitorise yapılır. Böylece penetrasyon esnasında zevkin artması sağlanır.

  İstanbul Genital Estetik Zararlı Mıdır?

  Genital estetik uygulamalar, genellikle büyük riskleri olmayan işlemlerdir. Ancak cerrahi uygulamalar olduğu için doktorun bu alanda uzmanlaşmış olması oldukça önemlidir. Kişi ameliyatlardan sonra vajinal bölgenin temizliğine dikkat ederse ve deneyimli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılırsa genital estetik işlemler oldukça başarılı sonuçlar verir ve güvenlidir.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2021

  Genital estetik işlemler, günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmekte ve yaygınlaşmaktadır. İhtiyaçlara yönelik uygulanan cerrahi ve dolgu işlemleri, kadının hem cinsel yaşamında hem de sosyal yaşamında kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Kadının daha özgüvenli hissetmesine, bedeni ile barışık olmasına yardımcı olur. İstanbul genital estetik fiyatları ise yapılan işleme göre değişebilir. İstanbul genital estetik ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Open chat