G Noktası Büyütme İstanbul

  G noktası büyütme İstanbul; kadınların cinsellikten aldığı zevki artırmayı ve orgazmı kolaylaştırmayı hedefleyen bir genital estetik işlemdir. G noktası, vajina içinde bulunan ve kılcal damarlar bakımından oldukça zengin olan bir bölgedir. Bu nedenle orgazm ile doğrudan ilişkili olduğu kabul edilir. Bu bölgenin yeterince hassas olmaması ise bazı kadınlarda orgazm sorunlarına neden olabilir. G noktasına yapılan dolgu uygulamaları sayesinde cinsellikten alınan zevkin artması sağlanabilir.

  G noktası büyütme, cerrahi bir işlem olmadığı için de oldukça avantajlıdır. Dakikalar içerisinde tamamlanan dolgu işleminden sonra, yaklaşık 6 ay gibi uzun bir süre etkisi görülür. Yazımızın devamında G noktası büyütme hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. İstanbul G noktası büyütme için ise Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  G Noktası Nedir? Nerededir?

  G noktası, vajinanın yaklaşık 3 – 6 cm içerisinde bulunur. Çoğu kişi G noktasını tek bir nokta olarak bilse de bu tanım aslında bir bölgeyi ifade eder. İlk kez 1950’li yılların başında, Grafenberg isimli bir jinekolog tarafından tanımlanmıştır.

  Kadınlarda “erojen bölge” olarak tanımlayabileceğimiz G noktası, uyarılmanın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Vajina ön duvarında, vajina girişinin ise 3 – 6 cm ilerisinde bulunur. Bu bölge idrar kanalına da yakındı. Yoğun miktarda kılcal damar içerdiği için de oldukça hassastır.

  G Noktasının Orgazma Etkisi Nedir?

  G noktasında kılcal damarlarla birlikte yoğun miktarda salgı bezi bulunur. Bu salgı bezleri cinsellik sırasında uyarılır ve vajinanın ıslanmasına yardımcı olur. Böylece cinsel ilişki çok daha kolay gerçekleşir. Aynı zamanda erkek cinsel organı G noktasına temas ettikçe, bölgede daha fazla uyarım yaratır. Bu da cinsellikten alınan hazzı artırır. G noktasının yeterince hassas olmadığı durumlarda ise cinsellik esnasında beklenen zevki almak zorlaşabilir ve uzun vadede cinsel sorunlar ortaya çıkabilir.

  İstanbul G Noktası Büyütme Nedir? Neden Yapılır?

  G noktasından yeterince uyarılmadığını düşünen kadınlar, bu bölgedeki hassasiyeti artıracak çözümleri araştırmak isteyebilirler. Bu noktada karşınıza çıkan en etkili işlemlerden biri G noktası büyütmedir. Hem ameliyatsız bir işlem olduğu için hem de etkileri hemen görüldüğü için sıkça tercih edilmektedir.

  G noktası büyütme, bir çeşit dolgu uygulamasıdır da diyebiliriz. G noktasına yapılan dolgu sayesinde bölge hassaslaşır ve dolgunlaşır. Cinsellik sırasında daha kolay uyarılır ve zevki artırır. “Orgazm aşısı” olarak da bilinen bu işlem, aynı zamanda anorgazmi yani orgazm olamama sorununu gidermek için de yapılabilir.

  İstanbul G Noktası Büyütme Hangi Dolgu Malzemeleri Kullanılır?

  G noktası büyütme işleminde hem hyaluronik asit içerikli hem de yağ içerikli dolgular kullanılabilir. Kullanılacak dolgu türüne hastanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre karar verilir.

  İstanbul G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

  G noktası büyütme işlemi enjeksiyon ile yapılır. Ameliyat olmadan, kısa süre içerisinde tamamlanması işlemin en büyük avantajlarından biridir. Enjeksiyon sırasında acı ve rahatsızlık hissedilmemesi için bölgeye lokal anestezi yapılır. Lokal anestezi yapıldığı için genel anestezi kadar şiddetli yan etkiler de hissedilmez ve aynı gün içerisinde günlük yaşama dönmek mümkündür.

  G Noktası Büyütme İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • G noktası büyütme işlemi cerrahi bir işlem olmadığı için hastalarımız aynı gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler.
  • Enfeksiyon riski yoktur. Bu nedenle cinsel birliktelik konusunda bir sınırlama da yoktur. İşlemin yapıldığı gün bile cinsel ilişki yaşanabilir.
  • Hem uygulama sırasında hem de uygulamadan sonra ağrı hissedilmez. Bu nedenle özel bir bakım sürecine gerek yoktur.

  G Noktası Büyütmenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Dolgu uygulamaları kalıcı değildir. Bu nedenle G noktası büyütmenin etkisi de bir süre sonra geçer. Ancak kalıcılık süresinin 6 ay gibi uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Bu süre kişinin cilt yapısına göre de değişebilmektedir. G noktası büyütmede kullanılan dolgu malzemeleri cilt ile uyumludur. Bu nedenle kişi istediği sürece yeniden dolgu yaptırabilir.

  İstanbul G Noktası Büyütme Fiyatları 2021

  G noktası büyütme işlemi sayesinde cinsel yaşamdan alınan doyum artabilir. Orgazm süreci kolaylaştığı içi kadın kendisini daha iyi ve özgüvenli hissedebilir. Cinsellikten alınan hazzın artması çiftlerin her ikisini de olumlu yönde etkiler. Günümüzde, genital estetik uygulamalara artan ilgi ile birlikte G noktası büyütme uygulamalarına talep de artmaktadır. G noktası büyütme işleminde kullanılan dolgu malzemesi ise fiyatları etkileyebilir. İstanbul G noktası büyütme fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Open chat