Dört Boyutlu Ultrason İstanbul

  Dört boyutlu ultrason İstanbul; anne karnındaki bebeğin hareketlerini net bir şekilde gösteren aynı zamanda da yarık dudak gibi fetal anomalilerin tespit edilmesini sağlayan, gelişmiş bir görüntüleme yöntemidir. Dört boyutlu ultrasonun klasik 2 boyutlu ultrasondan en büyük farkı; canlı ve ayırt edilebilir görüntüler elde edilmesidir. 4 boyutlu ultrasondaki görüntüler bir videoya benzer ve bebeğin gülümsemesi hatta esnemesi bile görüntülenebilir. İstanbul 4 boyutlu ultrason ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dört Boyutlu Ultrason İstanbul Nedir?

  Dört boyutlu ultrason İstanbul; iki boyutlu ultrason görüntülerinin birleştirilmesi sayesinde bebeğin anne karnındaki hareketlerinin görüntülenmesini sağlar. Ultrason görüntülemeleri, gebeliğin ilk dönemlerinden itibaren başlayan standart muayenelerdir. Ultrason görüntüleri sayesinde anne karnındaki bebeğin gelişim sürecine dair birçok bilgi edinilebilir. Dört boyutlu ultrason, bunu bir adım öteye taşıyarak, bebeğin gülümsemesinin, hareketlerinin ve yüz ifadesinin net bir şekilde görülebilmesini sağlar.

  4 Boyutlu Ultrason İstanbul Neden Yapılır?

  4 boyutlu ultrason hem ebeveynlerin talebi üzerine hem de bebeğin gelişim sürecini detaylı olarak incelemek amacıyla yapılabilir. 2 ve 3 boyutlu ultrason bebeğin gelişim süreci ile ilgili temel bilgileri verir. Bununla birlikte 4 boyutlu ultrason sayesinde gelişimsel anomaliler çok daha net bir şekilde incelenmektedir. Özellikle omurilik sorunları ve yarık dudak gibi rahatsızlıkların erken teşhisinde oldukça önemli bir teknolojidir. Bebeğin anne karnındaki hâlini video gibi izleyebilmek ise ebeveynler için bambaşka bir deneyimdir.

  İstanbul Dört Boyutlu Ultrason Ne Zaman Yapılır?

  Gebeliğin ilk haftalarında yapılan muayeneler 2 boyutlu ultrason ile başlar. Dört boyutlu ultrason yapılabilmesi için bebeğin cilt altı dokularının gelişim sürecini tamamlamış olması tercih edilir. Cilt altı dokuları geliştikten sonra 4 boyutlu ultrason ile oldukça net sonuçlar alınabilir. Gebeliğin 18 – 23. haftalarından itibaren dört boyutlu ultrason yapılabilmektedir. İstanbul dört boyutlu ultrason uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  4 Boyutlu Ultrasonun 2 Boyutlu Ultrasondan Farkı Nedir?

  Ultrason teknolojilerinin hepsinde, ses dalgaları yardımıyla görüntüleme yapılır. 2 boyutlu ultrasondaki görüntü siyah beyazdır ve bebeğin net görüntüsünü vermez. 3 boyutlu ultrasonda bebeğin yüz hatları net olmasına rağmen elde edilen görüntü bir fotoğrafa benzer. 4 boyutlu ultrasonda ise elde edilen görüntü, anne karnındaki bebeğin videosu gibidir. 2 boyutlu görüntülerin dijital ortamda bir araya gelmesiyle birlikte oldukça net ve hareketli bir görünüm elde edilir. 4 boyutlu ultrasonda bebeğin tekme atışı ya da göz açıp kapama benzeri hareketleri açık bir şekilde görülebilir.

  Dört Boyutlu Ultrasonun Avantajları Nelerdir?

  Gebelik sürecinde, 2 boyutlu ultrason görüntülemeleri standarttır. Özellikle bebeğin iç organlarının sağlık durumunu takip etmek için vazgeçilmezdir. Bununla birlikte 4 boyutlu ultrason sayesinde uzuvlardaki anormallikler net bir şekilde görülebilir. 4 boyutlu ultrason sayesinde

  • Ense kalınlığı rahatlıkla ölçülebilir ve down sendromu tanısı konulabilir.
  • Bebeğin cinsiyeti net bir şekilde görülebilir. Cinsiyetin daha erken anlaşılması mümkün olabilir.
  • Gelişim süreci net bir şekilde izlenebilir.
  • Bebeğin ağzı, burnu, yüzü, çenesi, el ve ayakları net bir şekilde görülebilir.
  • Bebeğin gelişim analizi yapılabilir.
  • Anne rahmindeki yapısal sorunlar kolaylıkla teşhis edilebilir.
  • Plasenta anomalileri görülebilir.
  • Yarık dudak gibi 2 boyutlu ultrasonda zor görülen anormallikler teşhis edilebilir.

  İstanbul 4 Boyutlu Ultrason Zararlı Mıdır?

  Ultrason görüntülemeleri, gebelik sürecinin oldukça önemli bir parçasıdır. Bebek ve annenin sağlık durumunu takip etmek; fizyolojik ve kromozomal sorunları erkenden teşhis etmek için oldukça önemlidir. Aynı zamanda anne ve bebek sağlığı açısından herhangi bir zararı da yoktur. Bu nedenle oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

  İstanbul Dört Boyutlu Ultrason Fiyatları

  Dört boyutlu ultrason, anne ve baba adayları için benzersiz bir deneyimdir. Anne karnındaki bebeğin hareketlerini ve yüzünü adeta canlı gibi görebilmek, bebek ve aile arasındaki bağı güçlendirir. Aynı zamanda bebeğin sağlığı konusunda daha detaylı ve önemli bilgilere erişmemizi sağlar. 4 boyutlu ultrason fiyatları ise diğer ultrason görüntülemelerine göre farklı olabilir. İstanbul 4 boyutlu ultrason ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Mehmet Telek ile iletişime geçebilirsiniz.

  Open chat